Hem

Personal

Lars Ericson, vd
Övgripande föreningsfrågor
Telefon: 08-714 39 74
E-post: lars.e@kfstockholm.se

Charlotte Klevenstedt, vd-assistent
Telefon: 08-714 39 67
Mobil: 0703-49 89 15
E-post: charlotte.k@kfstockholm.se

Lars Rande, kontorsservice
Telefon: 08-714 39 54
Mobil: 073-672 89 04
E-post: lars.r@kfstockholm.se

Medlemsverksamheten

Vi arbetar med utåtriktade aktiviteter och med stöd till förtroendevalda.

Helen Persson, chef Medlemsverksamheten
Telefon: 08-714 39 75
Mobil: 070-563 04 46
E-post: helen.p@kfstockholm.se

John Backlund, projektledare
Sponsring och medlemserbjudanden
Telefon: 08-714 39 73
Mobil: 070-341 55 10
E-post: john.b@kfstockholm.se

Rosie Karlsson, projektledare
Ger stöd till förtroendevalda och har kontaktansvar gentemot butikerna.
Telefon: 08-714 39 53
Mobil: 070-253 13 48
E-post: rosie.k@kfstockholm.se

Andreas Franzén, projektledare
Ger stöd till förtroendevalda och har kontaktansvar gentemot butikerna.
Telefon: 08-714 39 66
Mobil: 0761-45 44 25
E-post: andreas.f@kfstockholm.se

Johan Thidell, projektledare
Främst utbildning, valprocesser, seminarier, folkrörelsearbete och Fairtrade
Telefon: 08-714 39 56
Mobil: 070-398 52 99
E-post: johan.t@kfstockholm.se

Annelie Flensburg, administratör
Arbetar med information och stöd till förtroendevalda.
Telefon: 08-714 39 63
Mobil: 070-341 55 42
E-post: annelie.f@kfstockholm.se

Pia Wiss, administratör
Stöd till förtroendevalda med ekonomi som specialområde.
Telefon: 08-714 39 62
Mobil: 070-341 55 33
E-post: pia.w@kfstockholm.se

Lena Aronsson, kommunikatör
Ansvarar för KfS webbplats och arbetar med information till medlemmar och förtroendevalda.
Telefon: 08-714 39 70
Mobil: 070-341 55 38
E-post: lena.a@kfstockholm.se

Johan Stenvall, kommunikatör
Ansvarar för sociala medier och pressfrågor.
Telefon: 08-714 39 57
Mobil: 076-845 62 57
E-post: johan.s@kfstockholm.se

Adam Bäckstrand (f.d. Svensson), projektledare
Telefon: 08-714 39 72
Mobil: 070-341 55 31
E-post: adam.b@kfstockholm.se

Minna Hellman, ansvarig hälsa, Hållbar konsument
Arbetar med frågor kring mat och hälsa.
Telefon: 08-714 39 59
Mobil: 070-660 05 06
E-post: minna.h@kfstockholm.se

Anna Lilja, ansvarig miljö, Hållbar konsument
Arbetar med frågor kring hållbarhet och miljö.
Telefon: 08-714 39 79
Mobil: 076-015 39 72
E-post: anna.l@kfstockholm.se


Medlemsdemokrati

Den formella delen av medlemsdemokratiska organisationen och administration kring föreningsstyrelsens arbete.

Thomas Evers, chefsjurist
Mobil: 070-643 11 52
E-post: thomas.e@kfstockholm.se

Finans

Per Thunell, ekonomi- och finansdirektör
Telefon: 08-714 39 65
Mobil: 070-529 60 84
E-post: per.t@kfstockholm.se

 

Publicerad: 2017-04-12

På KfS använder vi cookies för att sajten ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.