Hem

Ditt ägarombud

Här ser du vem som är ägarombud och ersättare i din Coop-butik efter valet 2022. Om det inte står något namn beror det på att butiken saknar ägarombud.

Listan är geografiskt indelad. Klicka på området där din butik ligger så kommer du direkt till rätt område.

Botkyrka

Danderyd

Ekerö, Eskilstuna

Gnesta

Haninge, Huddinge, Håbo

Järfälla

Knivsta

LIdingö, Linköping

Nacka, Norrköping, Nyköping, Nynäshamn

Salem, Sigtuna, Sollentuna, Solna, Stockholm, Sundbyberg, Södertälje

Tyresö, Täby

Upplands-Bro, Upplands Väsby, Uppsala

Vallentuna, Vaxholm, Värmdö

Österåker

(Med reservation för eventuella fel.)


Kontakt

Mejla frågor och synpunkter till ditt ägarombud på kontakt@kfsombud.se
Ange vilken butik det gäller i ämnesraden.


BOTKYRKA

STORA COOP TUMBA

ÄGAROMBUD: Birgitta Larsson

ERSÄTTARE 1: Lars Vikström

ERSÄTTARE 2: Glenn Anderson   

Till toppen ⇧


DANDERYD

COOP DJURSHOLM

ÄGAROMBUD: Eva Darlington

ERSÄTTARE 1: Lars Svensson

ERSÄTTARE 2: Marina A Davidsdotter

 

STORA COOP DANDERYD

ÄGAROMBUD:  Wenche Starck Wistrand

ERSÄTTARE 1: Lin Zhu

ERSÄTTARE 2: Anita Engvoll

Till toppen ⇧


EKERÖ

COOP TRÄKVISTA

ÄGAROMBUD: Christina Glasberg

Till toppen ⇧


ESKILSTUNA

COOP ESKILSTUNAVÄGEN

ÄGAROMBUD: Kristhina Sedvall Öberg

ERSÄTTARE 1: Hanna Karlsson

ERSÄTTARE 2: Siv Wedegren

 

COOP MARIEFRED

ÄGAROMBUD: Krister Lumme

 

COOP SKOGSTORP

ÄGAROMBUD: Therese Huru Edberg

 

COOP SVEAPLAN

ÄGAROMBUD: Gladys Silva Mory

ERSÄTTARE: Robert von Post

 

COOP TORSHÄLLA

ÄGAROMBUD: Lena Maria Karlsson

 

COOP TRIANGELN

ÄGAROMBUD: Alf Svensson

 

COOP ÅRBYGATAN

ÄGAROMBUD: TF Staffan Nordström

 

COOP ÄRLA

ÄGAROMBUD: Lars-Olov Lundkvist

 

STORA COOP ESKILSTUNA

ÄGAROMBUD: Helena Lord

ERSÄTTARE 1: Victoria Ericsson Löfberg

 

STORA COOP STRÄNGNÄS

ÄGAROMBUD: Urban Strid

ERSÄTTARE 1: Margareta Karlén

Till toppen ⇧


GNESTA

COOP GNESTA

ÄGAROMBUD: Ninni Lundh

Till toppen ⇧


HANINGE

COOP FORUM HANINGE

ÄGAROMBUD: Marina Andersson

ERSÄTTARE 1: Tommy Holmberg

ERSÄTTARE 2: Margaret Wegler

 

COOP HANINGETERASSEN

ÄGAROMBUD: Margareta Enochsson

ERSÄTTARE 1: Ingvar Högström

 

COOP RIBBY

ÄGAROMBUD: Marina Seinegård

 

COOP TUNGELSTA 

ÄGAROMBUD: Leif  Holmgren

ERSÄTTARE 1: Gunnel Carlén

ERSÄTTARE 2: Ann-Christine Erlandsson

 

COOP VENDELSÖMALM

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP VÄSTERHANINGE

ÄGAROMBUD: Birgitta Malm Pettersson

ERSÄTTARE 1: Maria Levin

Till toppen ⇧


HUDDINGE

STORA COOP HUDDINGE

ÄGAROMBUD: Vakant

 

STORA COOP STUVSTA

ÄGAROMBUD: Ulla Björkström

ERSÄTTARE 1: Conny Mörke

ERSÄTTARE 2: Timmie Nilsson

Till toppen ⇧


HÅBO

COOP BÅLSTA

ÄGAROMBUD: Magnus Wreile

Till toppen ⇧


JÄRFÄLLA

COOP BARKARBY

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP KALLHÄLL

ÄGAROMBUD: Petter S-Nykvist

 

COOP VECKOVÄGEN

ÄGAROMBUD: Ulf Johansson

Till toppen ⇧

 

KNIVSTA

COOP ALSIKE

ÄGAROMBUD: Vakant

Till toppen ⇧


LIDINGÖ

COOP SKEPPET, LIDINGÖ C

ÄGAROMBUD: Anette Hamich

ERSÄTTARE 1: Michael Villaume

 

COOP TORSVIK 

ÄGAROMBUD: Gert Schött

ERSÄTTARE 1: Mikael Schött

Till toppen ⇧


LINKÖPING

COOP BOXHOLM

ÄGAROMBUD: Gunnar Andersson

 

COOP DROTTNINGGATAN

ÄGAROMBUD: Jonas Svensson

 

COOP KISA

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP LAMBOHOV

ÄGAROMBUD: Shikol Ali

ERSÄTTARE 1: Andreas Greén

 

COOP LIDEN MOTALA

ÄGAROMBUD: Anders Dahl

 

COOP LÄGERHYDDAN

ÄGAROMBUD: Otto Andersson

 

COOP MJÖLBY

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP SKÄGGETORP

ÄGAROMBUD: Fredrik Ekström

 

COOP ULLSTÄMMA (BRONSÅLDERSGATAN)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP VADSTENA

ÄGAROMBUD: Krister Djerf

 

COOP VALLAPLAN

ÄGAROMBUD: Agneta Reneby

 

COOP ÖSTERMALMSGATAN MOTALA

ÄGAROMBUD: Vakant

 

STORA COOP GARNISONEN

ÄGAROMBUD: Olle Dahlqvist

ERSÄTTARE 1: Jörgen Larsson

ERSÄTTARE 2: Dante Domäng

Till toppen ⇧


NACKA

COOP KVARNHOLMEN

ÄGAROMBUD: Monika Norman

ERSÄTTARE 1: Malena Lindberg

ERSÄTTARE 2: Eric Lindberg

 

COOP ÄLTA

ÄGAROMBUD: Vakant

 

STORA COOP ORMINGE

ÄGAROMBUD: Lars Karlsson

ERSÄTTARE 1: Henry Rude

Till toppen ⇧


NORRKÖPING

COOP BRÅDDGATAN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP DOMINO (KNÄPPINGSBORG)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP ENEBY (REENSTIERNAGATAN)

ÄGAROMBUD: Tomislav Vujicic

 

COOP HAGEBY (PRESSARGATAN)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP HANTVERKAREGATAN

ÄGAROMBUD: Malin Steen

ERSÄTTARE 1: Vakant

 

COOP KROKEK

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP LJURA (ALBREKTSVÄGEN)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP RISÄNGEN

ÄGAROMBUD: Eva Jeppson

ERSÄTTARE 1: Jörn Lyberg

 

COOP SALUHALLEN

ÄGAROMBUD: Mary-Ann Ekström

ERSÄTTARE 1: Olaf Lindström

 

COOP SKARPHAGEN

ÄGAROMBUD: Aina Kagevik

ERSÄTTARE 1: Annette Carlson

ERSÄTTARE 2: Margareta Hellman

 

COOP STOCKHOLMSVÄGEN

ÄGAROMBUD: Marie-Louise Karlsson

 

COOP TROZELLIGATAN

ÄGAROMBUD: Roberto Gonzales Cabezas

 

COOP VÄRMLANDSGATAN

ÄGAROMBUD: Annelie Nielsen

ERSÄTTARE 1: Dennis Storbrant

 

COOP ÅBY

ÄGAROMBUD: Lena Ahlvin Gustavsson

Till toppen ⇧


NORRTÄLJE

COOP GRINDVÄGEN

ÄGAROMBUD: Leif Björkman

 

COOP HALLSTAVIK

ÄGAROMBUD: Bo Holmberg

 

COOP RIMBO

ÄGAROMBUD: Vakant

 

STORA COOP NORRTELJEPORTEN

ÄGAROMBUD: Lenneke Sundblom

ERSÄTTARE 1: Catharina Erdtman

ERSÄTTARE 2: Bosse Blideman

Till toppen ⇧


NYKÖPING

COOP FLEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP HÄLLEFORSNÄS

ÄGAROMBUD: Peter Zunko

 

COOP HÖGSJÖ

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP KATRINEHOLM (KVARNEN)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP KYRKOGATAN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP MALMKÖPING

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP OXELÖSUND

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP RINGVÄGEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP STENBÄRSVÄGEN NYKÖPING

ÄGAROMBUD: Torgny Wiktorsson

ERSÄTTARE 1: Vakant

 

COOP TROSA

ÄGAROMBUD: Siw Jansson

ERSÄTTARE 1: Rigmor Breidemalm

ERSÄTTARE 2: Magnus Attefall

 

COOP TYSTBERGA

ÄGAROMBUD: Tomas Jansson

 

COOP VINGÅKER

ÄGAROMBUD: Åke Tholin

 

COOP VINGÅKERSVÄGEN

ÄGAROMBUD: Dan Jonsson

 

STORA COOP NYKÖPING

ÄGAROMBUD: Per-Ove Asplund

ERSÄTTARE 1: Bo Skarman

ERSÄTTARE 2: Tony Eklund

Till toppen ⇧


NYNÄSHAMN

COOP NYNÄSHAMN

ÄGAROMBUD: Jeanette Wilny

ERSÄTTARE 1: Hans Rönngren

 

COOP SPÅNGBRO

ÄGAROMBUD: Annelie Boustedt

ERSÄTTARE 1: Inger A Tallbäck

Till toppen ⇧


SALEM

COOP RÖNNINGE

ÄGAROMBUD: Birgitta Rönnblad

ERSÄTTARE 1: John Berglund

ERSÄTTARE 2: Tom Lindgren

Till toppen ⇧


SIGTUNA

STORA COOP MÄRSTA

ÄGAROMBUD: Mikael Berg

Till toppen ⇧


SOLLENTUNA

COOP MALMVÄGEN

ÄGAROMBUD: Nils Jensen

 

STORA COOP HÄGGVIK

ÄGAROMBUD: Irene Österberg

ERSÄTTARE 1: Freddie Lundqvist

ERSÄTTARE 2: Petter Ström

 

STORA COOP ROTEBRO

ÄGAROMBUD: Madeleine Laurell

ERSÄTTARE 1: William Resteip

Till toppen ⇧


SOLNA

COOP BERGSHAMRA

ÄGAROMBUD: Mikael Risberg

 

COOP RÅSUNDAVÄGEN

ÄGAROMBUD: Elisabeth Dobos

 

COOP VASALUND

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP VÄSTRA SKOGEN

ÄGAROMBUD: Annika Cripps

ERSÄTTARE 1: Margareta Dahlner

ERSÄTTARE 2: Carola Barhammar

Till toppen ⇧


STOCKHOLM

COOP ASPUDDEN

ÄGAROMBUD: Erik Thelander

 

COOP BAGARMOSSEN

ÄGAROMBUD: Ledrian Utter

 

COOP BJÖRKHAGEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP BJÖRNBODAHALLEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP BONDEGATAN

ÄGAROMBUD: Jörgen Gyllenblad

ERSÄTTARE 1: Torbjörn Wessman

ERSÄTTARE 2: Anna-Karin Lindahl

 

COOP BROMMAPLAN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP BROMSTEN

ÄGAROMBUD: Anna Jonazon

 

COOP CENTRALEN

ÄGAROMBUD: Kerstin Ehlin

ERSÄTTARE 1: Lisa Brage

 

COOP DAGLIVS

ÄGAROMBUD: Eric Lennerth

ERSÄTTARE 1: Aylin Farid

ERSÄTTARE 2: Lisa Arosenius

 

COOP ENGSTRÖMS LIVS

ÄGAROMBUD: Nils Owe Engström

ERSÄTTARE 1: Erik Samuelsson

 

COOP ERIK DAHLBERGSGATAN

ÄGAROMBUD: Christina Nilsson

ERSÄTTARE 1: Annette Sohn

 

COOP ESSINGEN

ÄGAROMBUD: Carl Henric Bramelid

 

COOP FARSTA CENTRUM

ÄGAROMBUD: Anna Fernström

ERSÄTTARE 1: Hengameh Ehsani

 

COOP FARSTA STRAND

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP FINN MALMGREN

ÄGAROMBUD: Lennart Gustavsson

ERSÄTTARE 1: Eva Berglöf

 

COOP FRUÄNGEN

ÄGAROMBUD: Yohanna Seaton

ERSÄTTARE 1: Regine von Brünken

ERSÄTTARE 2: Inger Nilsson

 

COOP GARNISONEN

ÄGAROMBUD: Shama Persson

ERSÄTTARE 1: Staffan Mitchell

 

COOP GRINDSGATAN

ÄGAROMBUD: Iwo Myrin

ERSÄTTARE 1: Gunnar Lindholm

ERSÄTTARE 2: Hans Karlsson

 

COOP GRÖNDAL

ÄGAROMBUD: Inger Öhrqvist

ERSÄTTARE 1: Jan-Erik Buckley

ERSÄTTARE 2: Per-Olof Ångman

 

COOP GUBBÄNGEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP HAGASTADEN

ÄGAROMBUD: Jörgen Brennicke

 

COOP HAMMARBY SJÖSTAD

ÄGAROMBUD: Tina Stoor

 

COOP HÖGDALEN

ÄGAROMBUD: Tomas Ekroth

 

COOP HÖTORGET

ÄGAROMBUD: Mounir Measaoud

 

COOP JÄRNTORGET

ÄGAROMBUD: Roland Siggesson

ERSÄTTARE 1: Jan Öqvist

ERSÄTTARE 2: Fredrik Boström

 

COOP KISTA

ÄGAROMBUD: Bertil Norlander

 

COOP KRISTINEBERG

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP KÄRRTORP

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP LILJEHOLMEN

ÄGAROMBUD: Marita Ros

ERSÄTTARE 1: Lars Bergh

ERSÄTTARE 2: Axel Forssell

 

COOP MARIATORGET

ÄGAROMBUD: Karl Neuhold

 

COOP MEDBORGARPLATSEN

ÄGAROMBUD: Bo Erlandsson

ERSÄTTARE 1: Elsa Kvensler

 

COOP MIDSOMMARKRANSEN

ÄGAROMBUD: Lena Brag

 

COOP MINNEBERG

ÄGAROMBUD: Åsa Minoz

ERSÄTTARE 1: Jonas Sohlberg

 

COOP MÄLARHÖJDEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP NORRTULL

TF ÄGAROMBUD: Spiridon Gogos

 

COOP NORRA DJURGÅRDSSTADEN

ÄGAROMBUD: Ann-Katrin Angeklint

ERSÄTTARE 1: Isabelle von Treskow

 

COOP NYTORGSGATAN

ÄGAROMBUD: Roland Lahti

 

COOP ODENGATAN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP ODENPLAN

TF ÄGAROMBUD: Carloz Martinez

 

COOP REIMERSHOLME

ÄGAROMBUD: Yvonne Brax

ERSÄTTARE 1: Lars Grip

ERSÄTTARE 2: Liselott Rytterbro

 

COOP RENSTIERNAS GATA

ÄGAROMBUD: Anette Sandström

ERSÄTTARE 1: Mats Heinerud

ERSÄTTARE 2: Kristina Salenstedt Linder

 

COOP RÅDHUSET

ÄGAROMBUD: Aris Feron

ERSÄTTARE 1: Lars Odefors

 

COOP SKARPNÄCK

ÄGAROMBUD: Erik Koskelainen

 

COOP SKÄRHOLMEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP SOCKENPLAN

ÄGAROMBUD: Christer Wahlström

ERSÄTTARE 1: Dominique Vos

 

COOP SPÅNGA TORG

ÄGAROMBUD: Gert Jönsson

 

COOP SPÅNGAVÄGEN

ÄGAROMBUD: Amanda Bergström Andersson

 

COOP STAMGATAN (ÖSTBERGA)

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP STADION

ÄGAROMBUD: Per Boström

ERSÄTTARE 1: Gun Simon

ERSÄTTARE 2: Carlos Martinez

 

COOP STORGATAN

ÄGAROMBUD: Peter Johansson

 

COOP STORSJÖVÄGEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP SVANDAMMSPLAN

ÄGAROMBUD: Iréne Edström

 

COOP SVEAVÄGEN

ÄGAROMBUD: James Li

ERSÄTTARE 1: Clas Broström

ERSÄTTARE 2: Bo Palmgren

 

COOP SÖDRA STATION

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP TRANEBERGSVÄGEN

ÄGAROMBUD: Per Jansson

 

COOP TOMTEBOGATAN

ÄGAROMBUD: Agneta Granstrand

ERSÄTTARE 1: Christoffer Wildeke

 

COOP VINTERTULLEN

ÄGAROMBUD: Aime Laur

ERSÄTTARE 1: Lars Fernqvist

ERSÄTTARE 2: Bjöörn Fossum

 

COOP VÄLLINGBY C

ÄGAROMBUD: Ann-Kristin Marinica

ERSÄTTARE 1: Daniel Abelli

ERSÄTTARE 2: Bengt Braesch-Andersen

 

COOP VÄSTERTORP

ÄGAROMBUD: Henry Syberg

 

COOP ZINKEN

ÄGAROMBUD: Göran Dahlstrand

ERSÄTTARE 1: Åsa Janlöv

ERSÄTTARE 2: Ewa Carlsson Hallberg

 

COOP ÄLVSJÖ 

ÄGAROMBUD: Stefan Johansson

ERSÄTTARE 1: Sten Åka Malm

 

COOP ÖRNSBERG (JUNKERGATAN)

ÄGAROMBUD: Johanna Klingborn

ERSÄTTARE 1: Nils Persson

 

COOP ÖSTGÖTAGATAN

ÄGAROMBUD: Lena Hillström

ERSÄTTARE 1: Bo Ståhl

ERSÄTTARE 2: Helén Axelsson

 

STORA COOP BROMMA

ÄGAROMBUD: Anna Dillen

ERSÄTTARE 1: Björn Åkerman

ERSÄTTARE 2: Mats Rollbäck

 

STORA COOP VINSTA

ÄGAROMBUD: Bahman Motai

ERSÄTTARE 1: Joakim Ek Buendia

 

STORA COOP VÄSTBERGA

ÄGAROMBUD: Nioma Pettersson

Till toppen ⇧


SUNDBYBERG

COOP GRAND CENTRAL

ÄGAROMBUD: Darina Filipova

 

STORA COOP SUNDBY PARK 

ÄGAROMBUD: Kerstin Gudmundson

ERSÄTTARE 1: Theodor Fotiadis

Till toppen ⇧


SÖDERTÄLJE

COOP FOLKPARKEN

ÄGAROMBUD: Peter Zetterman

ERSÄTTARE 1: Maria Ridderstolpe

 

COOP HÖLÖ

ÄGAROMBUD: Madelene Auregård

 

COOP JÄRNA

ÄGAROMBUD: Pia Sjöstrand

 

COOP KLOCKARVÄGEN

TF ÄGAROMBUD: Enlil Danial

 

COOP SÖDERTÄLJE C

ÄGAROMBUD: Vakant

 

STORA COOP SÖDERTÄLJE

ÄGAROMBUD: Keth Thapper

ERSÄTTARE 1: Anton Koc

Till toppen ⇧


TYRESÖ

COOP FARMARSTIGEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP TYRESÖ C

ÄGAROMBUD: Camilla Wendel

ERSÄTTARE 1: Magnus Gustafsson

Till toppen ⇧

 

COOP TYRESÖ STRAND

ÄGAROMBUD: Guy Thomas Lundin


TÄBY

COOP FORUM TÄBY/ARNINGE

ÄGAROMBUD: Agneta Lundahl Dahlström

ERSÄTTARE 1: Pia Jäger

ERSÄTTARE 2: Jon Billebjer

Till toppen ⇧


UPPLANDS-BRO

COOP KUNGSÄNGEN C

ÄGAROMBUD: Per Rosengren

 

COOP TIBBLE

ÄGAROMBUD: Pia K Töre-Wallin

 

STORA COOP BRUNNA PARK

ÄGAROMBUD: Pia Berggren

Till toppen ⇧


UPPLANDS VÄSBY

COOP BREDDEN

ÄGAROMBUD: Douglas Tchape

ERSÄTTARE 1: Marlene Näslund

 

COOP KORPKULLA

ÄGAROMBUD: Vakant

Till toppen ⇧


UPPSALA

COOP ALMUNGE

ÄGAROMBUD: Monica Grydén

ERSÄTTARE 1: Asko Laakso

 

COOP EKEBY UPPSALA

ÄGAROMBUD: Astrid Mäkitalo

 

COOP LILJEGATAN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP RINGGATAN

ÄGAROMBUD: Elsie Britt-Inger Rönnqvist

 

COOP STATIONSGALLERIAN

ÄGAROMBUD: Gustav Holmlund

 

COOP STORVRETA

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP SUNNERSTA

ÄGAROMBUD: Jacqueline Otabbong

 

COOP VÄSTERTORG

ÄGAROMBUD: Fredrick Kifumba

 

STORA COOP BOLÄNDERNA

ÄGAROMBUD: Birgitta Holmlund

ERSÄTTARE 1: Ingela Sydstrand Sandgren

ERSÄTTARE 2: Bo Westlund

 

STORA COOP ENKÖPING

ÄGAROMBUD: Tuija Rönnback

ERSÄTTARE 1: Åse Ing-Marie Jonsson

Till toppen ⇧


VALLENTUNA

COOP VALLENTUNA

ÄGAROMBUD: Sandra Rudeberg

ERSÄTTARE 1: Gunnar Löfberg

Till toppen ⇧


VAXHOLM

COOP VAXHOLM

ÄGAROMBUD: Mats Wernheim

ERSÄTTARE 1: Åsa Wärn Björling

ERSÄTTARE 2:Madeleine Landou

Till toppen ⇧


VÄRMDÖ

COOP GUSTAVSBERG

ÄGAROMBUD: Johan Olsson

 

COOP HEMMESTA

ÄGAROMBUD: Per-Olov Johansson

 

STORA COOP VÄRMDÖ

ÄGAROMBUD: Bo Hertz

ERSÄTTARE 1: Karin Egholt

ERSÄTTARE 2: Margita Åberg Palosvirta

Till toppen ⇧


ÖSTERÅKER

STORA COOP ÅKERSBERGA

ÄGAROMBUD: Kajsa Abrahamsson

Till toppen ⇧

Publicerad: 2022-02-12

Cookies är viktiga för att sidan ska fungera ordentligt. För att förbättra din upplevelse använder vi cookies för att komma ihåg inloggningsdetaljer och tillhandahålla säker inloggning, samla in statistik, bl.a. antal besökare, tid på hemsidan, demografi och vilka ämnen som är populärast för att optimera sidans funktionalitet. Klicka på Acceptera för att acceptera cookies och gå direkt till sidan. Läs mer om cookies.