Hem

Ditt ägarombud

Ägarombudsvalet 2020 är över. Här kan du se vem som blev ägarombud och ersättare i just din butik.

Gå direkt till butikerna i Stockholm

Gå direkt till butikerna i Sundbyberg, Södertälje, Tyresö, Täby, Upplands Bro och Upplands Väsby

Gå direkt till butikerna i Vallentuna, Vaxholm, Värmdö och Österåker


BOTKYRKA

STORA COOP TUMBA

ÄGAROMBUD: Birgitta Larsson

ERSÄTTARE 1: Bengt-Olof Ohlson

ERSÄTTARE 2: Abbe El Hazzaz


DANDERYD

STORA COOP DANDERYD

ÄGAROMBUD:  Anita Löfberg

ERSÄTTARE 1: Charlotta Sjöberg

ERSÄTTARE 2: Rut Niska Säfström

 

COOP DJURSHOLM

ÄGAROMBUD: Eva Darlington

ERSÄTTARE 1: Marina A Davidsdotter


GNESTA

COOP GNESTA

ÄGAROMBUD: Ninni Lundh


HANINGE

COOP TUNGELSTA 

ÄGAROMBUD: Leif  Holmgren

ERSÄTTARE 1: Ingemar Carlsson

 

COOP VÄSTERHANINGE

ÄGAROMBUD: Birgitta Malm Pettersson

ERSÄTTARE 1: Maria Levin

 

COOP HANINGETERASSEN

ÄGAROMBUD: Marina Andersson

ERSÄTTARE 1: Margareta Enochsson

ERSÄTTARE 2: Ingvar Högström

 

COOP RIBBY

ÄGAROMBUD: Marina Seinegård

 

COOP VENDELSÖMALM

ÄGAROMBUD: Barbro Nordgren

ERSÄTTARE 1: Margareta Ekström

 

COOP FORUM HANINGE

ÄGAROMBUD: Emma Löfström

ERSÄTTARE 1: Tommy Åslund

ERSÄTTARE 2: Tommy Holmberg


HUDDINGE

STORA COOP STUVSTA

ÄGAROMBUD: Ulla Björkström

ERSÄTTARE 1: Agneta Häggström

ERSÄTTARE 2: Conny Mörke

 

STORA COOP HUDDINGE

ÄGAROMBUD: Ronny Frithiof

ERSÄTTARE 1: Eddi Wideman

ERSÄTTARE 2: Per-Henrik Gustafsson


JÄRFÄLLA

COOP VECKOVÄGEN

ÄGAROMBUD: Kirsi Kiviluoto

 

COOP JAKOBSBERG

ÄGAROMBUD: Yvette Heikka Mukka

ERSÄTTARE 1: Ulf Johansson

ERSÄTTARE 2: Vladimir Jeric

 

COOP KALLHÄLL

ÄGAROMBUD: Petter S-Nykvist

ERSÄTTARE 1: Alex Silva


KNIVSTA

COOP ALSIKE

ÄGAROMBUD: Vakant


LIDINGÖ

COOP TORSVIK 

ÄGAROMBUD: Gert Schött

ERSÄTTARE 1: Jan Engman

ERSÄTTARE 2: Cleofe Schött

 

COOP SKEPPET, LIDINGÖ C

ÄGAROMBUD: Anette Hamich

ERSÄTTARE 1: Ola Ringskog


NACKA

COOP KVARNHOLMEN

ÄGAROMBUD: Monika Norman

ERSÄTTARE 1: Malena Engström Lindberg

 

COOP ÄLTA

ÄGAROMBUD: Martha Bengtsson

ERSÄTTARE 1: Lena Gonäs

ERSÄTTARE 2: Larsa-Åke Sandström

 

STORA COOP ORMINGE

ÄGAROMBUD: Jannicé Andén


NORRTÄLJE

COOP RIMBO

ÄGAROMBUD: Monica Berzen

 

COOP HALLSTAVIK

ÄGAROMBUD: Torsten Jusslin

 

STORA COOP NORRTELJEPORTEN

ÄGAROMBUD: Lenneke Sundblom

ERSÄTTARE 1: Bosse Blideman

ERSÄTTARE 2: Jeanette Gustafsson


NYNÄSHAMN

COOP NYNÄSHAMN

ÄGAROMBUD: Anita Hägg

ERSÄTTARE 1: Kerstin Holmgren

ERSÄTTARE 2: Bernt Månsson

 

COOP SPÅNGBRO

ÄGAROMBUD: Ingvar Erixon


SALEM

COOP RÖNNINGE

ÄGAROMBUD: Birgitta Rönnblad

ERSÄTTARE 1: Tom Lindgren


SIGTUNA

STORA COOP MÄRSTA

ÄGAROMBUD: Carina Hedin

ERSÄTTARE 1: Sofia Bergqvist Gustafsson

ERSÄTTARE 2: Gösta Ohlsson


SOLLENTUNA

STORA COOP ROTEBRO

ÄGAROMBUD: Madeleine Laurell

ERSÄTTARE 1: Anna-Karin Riis Eklund

 

COOP MALMVÄGEN

ÄGAROMBUD: Ingela Svedberg

ERSÄTTARE 1: Nils Jensen

 

STORA COOP HÄGGVIK

ÄGAROMBUD: Irene Österberg

ERSÄTTARE 1: Kent Bengtsson

ERSÄTTARE 2: Christina Isaksson Eldh


SOLNA

COOP VÄSTRA SKOGEN

ÄGAROMBUD: Margareta Dahlner

ERSÄTTARE 1: Carola Barhammar

ERSÄTTARE 2: Stefan Johansson

 

COOP VASALUND

ÄGAROMBUD: Christer Schwartz

ERSÄTTARE 1: Nils Modig

 

COOP RÅSUNDAVÄGEN

ÄGAROMBUD: Elisabeth Dobos


STOCKHOLM

COOP ODENPLAN

ÄGAROMBUD: Minoo Sabeghi

ERSÄTTARE 1: Mathias Klingspor

ERSÄTTARE 2: Ivar Grahn

 

COOP GRÖNDAL

ÄGAROMBUD: Marita Ros

ERSÄTTARE 1: Bror Eriksson

 

COOP HÖGDALEN

ÄGAROMBUD: Vakant

 

COOP KISTA

ÄGAROMBUD: Ametist Ingrid Elisabet Widebäck

ERSÄTTARE 1: Khadija Sher E Alam

 

COOP FARSTA CENTRUM

ÄGAROMBUD: Eva Hellhoff

ERSÄTTARE 1: Pablo A. Leiva

 

COOP VÄLLINGBY C

ÄGAROMBUD: Ann-Kristin Marinica

ERSÄTTARE 1: Daniel Abelli

ERSÄTTARE 2: Inger Lagerman

 

COOP STORSJÖVÄGEN

ÄGAROMBUD: Kajsa Dahlqvist

ERSÄTTARE 1: Tom Hellström

 

COOP SÖDRA STATION

ÄGAROMBUD: Roger Persson Österman

ERSÄTTARE 1: Svante Sandberg

 

COOP SKARPNÄCK

ÄGAROMBUD: Erik Koskelainen

 

COOP FRUÄNGEN

ÄGAROMBUD: Britt-Marie Gåveby

ERSÄTTARE 1: Max Andersson

ERSÄTTARE 2: Johan Jaudat

 

COOP BJÖRKHAGEN

ÄGAROMBUD: Marita Westin

 

COOP MARIATORGET

ÄGAROMBUD: Karl Neuhold

ERSÄTTARE 1: Per Rudin

 

COOP VINTERTULLEN

ÄGAROMBUD: Agneta Regnstrand

ERSÄTTARE 1: Aime Laur

ERSÄTTARE 2: Inger Johansson

 

COOP STADION

ÄGAROMBUD: Carlos Martinez

ERSÄTTARE 1: Spiridon Gogos

ERSÄTTARE 2: Gun Simon

 

COOP HÖTORGET

ÄGAROMBUD: Leif A Enbom

 

COOP HAMMARBY SJÖSTAD

ÄGAROMBUD: Birgitta Larsson

ERSÄTTARE 1: Daniel Fagerström

 

COOP VÄSTERTORP

ÄGAROMBUD: Henry Syberg

 

COOP MEDBORGARPLATSEN

ÄGAROMBUD: Bo Erlandsson

ERSÄTTARE 1: Richard Dehnisch

ERSÄTTARE 2: Monika Tromm

 

COOP FINN MALMGREN

ÄGAROMBUD: Lennart Gustavsson

 

COOP BAGARMOSSEN

ÄGAROMBUD: Silvana Iannone

ERSÄTTARE 1: Julia Engborg

 

COOP RENSTIERNAS GATA

ÄGAROMBUD: Anette Sandström

ERSÄTTARE 1: Mats Heinerud

ERSÄTTARE 2: Kristina Salenstedt Linder

 

COOP HAGASTADEN

ÄGAROMBUD: Jörgen Brennicke

 

COOP ÖRNSBERG (JUNKERGATAN)

ÄGAROMBUD: Nils Persson

ERSÄTTARE 1: Karolina Berntsson

 

COOP ERIK DAHLBERGSGATAN

ÄGAROMBUD: Lars Olsson

ERSÄTTARE 1: Staffan Mitchell

 

COOP GARNISONEN

ÄGAROMBUD: Christina Nilsson

 

COOP GUBBÄNGEN

ÄGAROMBUD: Lavinia Ster

ERSÄTTARE 1: Kristina Henriksson Rimbark

 

COOP RÅDHUSET

ÄGAROMBUD: Anders Sola

ERSÄTTARE 1: Olle Borg

ERSÄTTARE 2: Lars Odefors

 

COOP TOMTEBOGATAN

ÄGAROMBUD: Agneta Granstrand

 

COOP LILJEHOLMEN

ÄGAROMBUD: Jan Paulusson

 

COOP BONDEGATAN

ÄGAROMBUD: Monica Dahlgren

ERSÄTTARE 1: Margareta Ahlström

ERSÄTTARE 2: Jörgen Gyllenblad

 

COOP STORGATAN

ÄGAROMBUD: Håkan Wallensten

ERSÄTTARE 1: Peter Johansson

 

COOP ODENGATAN

ÄGAROMBUD: Mohammad Nasiritousi

ERSÄTTARE 1: Marianne Berg Ekbom

ERSÄTTARE 2: Irene Hommik

 

COOP ÄLVSJÖ 

ÄGAROMBUD: Jan Forslund

ERSÄTTARE 1: Stefan Johansson

 

COOP SOCKENPLAN

ÄGAROMBUD: Isabella Zurek

 

COOP ZINKEN

ÄGAROMBUD: Göran Dahlstrand

ERSÄTTARE 1: Ewa Carlsson Hallberg

ERSÄTTARE 2: Gustav Österman

 

COOP STAMGATAN (ÖSTBERGA)

ÄGAROMBUD: Ahmet Hamdi Sarac

 

COOP NORRA DJURGÅRDSSTADEN

ÄGAROMBUD: Ann-Katrin Angeklint

ERSÄTTARE 1: Carin Feldman

 

COOP JÄRNTORGET

ÄGAROMBUD: Roland Siggesson

ERSÄTTARE 1: Jan Öqvist

ERSÄTTARE 2: Fredrik Boström

 

COOP CENTRALEN

ÄGAROMBUD: Kerstin Ehlin

ERSÄTTARE 1: Lisa Brage

ERSÄTTARE 2: Aylin Farid Moghaddam

 

COOP BROMSTEN

ÄGAROMBUD: Anna Jonazon

 

COOP SPÅNGA TORG

ÄGAROMBUD: Madeleine Dahlberg Gillström

ERSÄTTARE 1: Gert Jönsson

ERSÄTTARE 2: Amanda Bergström Andersson

 

COOP ÖSTGÖTAGATAN

ÄGAROMBUD: Lena Hillström

ERSÄTTARE 1: Bo Ståhl

ERSÄTTARE 2: Gert Abelt

 

COOP SVEAVÄGEN

ÄGAROMBUD: Ruben Menjivar

 

COOP SVANDAMMSPLAN

ÄGAROMBUD: Irene Efström

 

COOP GRINDSGATAN

ÄGAROMBUD: Iwo Myrin

ERSÄTTARE 1: Gunnar Lindholm

ERSÄTTARE 2: Hans Karlsson

 

COOP REIMERSHOLME

ÄGAROMBUD: Yvonne Brax Källström

ERSÄTTARE 1: Lars Grip

 

COOP NYTORGSGATAN

ÄGAROMBUD: Carola Forsvik

ERSÄTTARE 1:Monica Breidensjö

ERSÄTTARE 2: Torbjörn Wessman

 

STORA COOP VINSTA

ÄGAROMBUD: Anita LIndberg

ERSÄTTARE 1: Lena  Eliasson

ERSÄTTARE 2: Bahman Motai

 

COOP ENGSTRÖMS LIVS

ÄGAROMBUD: Nils Owe Engström

ERSÄTTARE 1: Erik Samuelsson

 

COOP DAGLIVS

ÄGAROMBUD: Marianne Cervin

ERSÄTTARE 1: Lisa Arosenius

 

STORA COOP BROMMA

ÄGAROMBUD: Stig Marklund

ERSÄTTARE 1: Marika Lundvall

ERSÄTTARE 2: Bength Ljung

 

STORA COOP VÄSTBERGA

ÄGAROMBUD: Lennart Åkman

ERSÄTTARE 1: Jonas Palmberg

ERSÄTTARE 2: Mats Svensson


SUNDBYBERG

STORA COOP SUNDBY PARK 

ÄGAROMBUD: Tonoy Sayeed

ERSÄTTARE 1: Peter Laine

 

COOP GRAND CENTRAL

ÄGAROMBUD: Darina Filipova


SÖDERTÄLJE

COOP JÄRNA

ÄGAROMBUD: Pia Sjöstrand

COOP FOLKPARKEN

 

ÄGAROMBUD: Peter Zetterman

COOP SÖDERTÄLJE C

ÄGAROMBUD: Reena Pathak

 

COOP HÖLÖ

ÄGAROMBUD

John-Olof Dackebro

 

STORA COOP SÖDERTÄLJE

ÄGAROMBUD: Keth Thapper

ERSÄTTARE 1: Carl-Johan Kindgren

ERSÄTTARE 2: Henrik Gjerdman


TYRESÖ

COOP FARMARSTIGEN

ÄGAROMBUD: Raouf Golestaneh

 

COOP TYRESÖ C

ÄGAROMBUD: Raija Saar

ERSÄTTARE 1: Magnus Gustafsson

ERSÄTTARE 2: Åse Livefalk


TÄBY

COOP FORUM TÄBY/ARNINGE

ÄGAROMBUD: Agneta Lundahl Dahlström

ERSÄTTARE 1: Anita Engvoll

ERSÄTTARE 2: Pia Jäger


UPPLANDS-BRO

STORA COOP BRUNNA PARK

ÄGAROMBUD: Judith Blomkvist

ERSÄTTARE 1: Birgitta Nylund


UPPLANDS VÄSBY

COOP VÄSBY CENTRUM

ÄGAROMBUD: Douglas Tchape

ERSÄTTARE 1: Marlene Näslund


VALLENTUNA

COOP VALLENTUNA

ÄGAROMBUD: Elaine Gravél

ERSÄTTARE 1: Sandra Rudeberg


VAXHOLM

COOP VAXHOLM

ÄGAROMBUD: Madeleine Landou


VÄRMDÖ

COOP GUSTAVSBERG

ÄGAROMBUD: Karin Egholt

 

COOP HEMMESTA

ÄGAROMBUD: Bo Hertz

ERSÄTTARE 1: Per-Olov Johansson

 

STORA COOP VÄRMDÖ

ÄGAROMBUD: Käte Fransson


ÖSTERÅKER

STORA COOP ÅKERSBERGA

ÄGAROMBUD: Camilla Österberg

ERSÄTTARE 1: Adam Hugsen

ERSÄTTARE 2: Jan Almerheim

Publicerad: 2020-02-03

Cookies är viktiga för att sidan ska fungera ordentligt. För att förbättra din upplevelse använder vi cookies för att komma ihåg inloggningsdetaljer och tillhandahålla säker inloggning, samla in statistik för att optimera sidans funktionalitet. Klicka på Acceptera för att acceptera cookies och gå direkt till sidan. Läs mer om cookies.